שלומי שי אמויאל – עובדות על קוסטה ריקה

עובדות על קוסטה ריקה מאת שלומי שי אמויאל

כאן שלומי שי אמויאל ומאמר זה מוקדש לקוסטה ריקה. לכל מי שמתכנן טיול אחרי צבא ובכלל. למטיילים שביטלו את הרעיון לבקר בקוסטה ריקה בגלל מיקומה באמצע מרכז אמריקה, בהחלט זהו הפסד. בלב כל כך הרבה סכסוכים פוליטיים, קוסטה ריקה מציעה למבקרים בה מזג אוויר נהדר, אנשים ידידותיים וכמה מהנופים המדהימים ביותר ביבשת.

כמה עובדות בסיסיות על קוסטה ריקה עשויות לעזור לכל מטייל לתכנן חופשה מוצלחת לקוסטה ריקה. בין העובדות הבסיסיות של קוסטה ריקה שעל מטייל לדעת עליהן היא מיקומה, המדינה המקסימה הזו ממוקמת בין פנמה לניקרגואה הגובלת בים הקריבי ובאוקיינוס ​​השקט. הוא מחולק על ידי הרי געש והרים, חלק מסדרת סיירה מאדרה.

שטחה הכולל של המדינה הוא חמישים ואחד אלף קמ"ר ומתגאה באלף מאתיים תשעים ק"מ של קו חוף הכולל חופים ונופים מרהיבים. הנקודה הגבוהה ביותר של קוסטה ריקה נמצאת בהר צ'יריפו המרשים שמגיע לכשלושת אלפים ושמונה מאות עשרה מטרים אל השמיים, והנקודה הנמוכה ביותר היא באוקיינוס ​​השקט.

עובדות חיוניות נוספות של קוסטה ריקה שעל מטיילים לדעת הן האקלים והאנשים של קוסטה ריקה. מדינה טרופית זו מכילה מספר אזורי אקלים שונים, הטמפרטורה הממוצעת נקבעת לפי גובה, אך עדויות מציינות שהטמפרטורה הממוצעת נעה בין 21.7 מעלות צלזיוס ל-27 מעלות צלזיוס לאורך רוב השנה. עם זאת, הוא יורד הרבה גשם במהלך העונה הגשומה שלו ממאי עד דצמבר, עם כמות גשם ממוצעת של כמאתיים חמישים וארבעה סנטימטרים. זו הסיבה שרוב התיירים נהנים לבקר במהלך החודשים היבשים של דצמבר עד אפריל מכיוון שהם נהנים מכל ההרפתקאות שיש למדינה להציע ללא הדאגות של מזג אוויר גרוע.

תושבי קוסטה ריקה הם מאוד ידידותיים ומקבלים מבקרים בחום. ישנם כשלושה וחצי מיליון תושבים המתגוררים בקוסטה ריקה ושני שלישים מהם מתגוררים בעיר הבירה סן חוזה או בסביבתה. השפה הרשמית של המדינה היא ספרדית, וכמעט שמונה אחוזים מהאוכלוסייה הם רומאים-קתוליים.

עובדות מעניינות של קוסטה ריקה הן זו של ההיסטוריה שלה, עם הוכחה לכך שהמדינה מיושבת כבר עשרת אלפים שנה לפחות, אם כי נותרו רק כמה חפצים היסטוריים מאותה תקופה. הרבה ידוע לאחר הגעתו של כריסטופר קולומבוס ב-1502, שקיבל ברצון זהב מהאינדיאנים המקומיים וסיפר לאלו בספרד על העושר הרב שנמצא במקום. כמה מאות שנים של קולוניזציה על ידי הספרדים הסתיימו בשנת 1821 כאשר מרכז אמריקה קיבלה את עצמאותה וקוסטה ריקה הצטרפה למיזוג חדש של מדינות מרכז אמריקה. שנות ה-1800 הביאו לחינוך ציבורי והתרחבות עצומה של קפה לקוסטה ריקה. למדינה יש את אחד משיעורי האוריינות הגבוהים בעולם וחברות בינלאומיות החלו להקים כאן תאגידים כדי להעסיק כוח אדם מצוין.

כיום, קוסטה ריקה היא אחד מיעדי הטיול הבטוחים ביותר וחופשות הרפתקאות נהדרות. עובדות קוסטה ריקה שנאספו על ידי הממשלה מציגות אלפי תיירים המגיעים לקוסטה ריקה כדי ליהנות מהחופים, יערות הגשם, ההרים ובעלי החיים והצומח הנפלאים שלה. אל תחמיצו את המדינה המפתה הזו בטיול היעד הבא שלכם.